Свържете се с нас: facebookskype

Държавно първенство категория "Б" в град Велико Търново провело се от 24 -26 ноември 2017г. Клуб "Грация"

Приключи предпоследното състезание от Държавния календар на Българрска федерация по художествена гимнастика - ДП "Б"кат

При възраст Деца до 10 години
Селин Реджеб се класира на 11място в многобоя и на 8м. финал без уред.
Стефани Параскова се класира осемнадесета, с което допринесе за 9-та позиция в отборната надпревара от 47 отбора.
В индивидуалната надпревара участие взеха още 110 състезателки от България, като дебютантки на ДП КХГ "Грация" бе представена и от Сияна Ниновa и Марина Босева.

През втория състезателен ден при от 114 гимнастички девойки младша възраст (ДМВ),
Симона Русева се класира на 13м в многобоя и завоюва 2-ро място във финала на обръч.
Йоанна Николаева се класира двайсет и пета в многобоя и в отбор със Симона Русева заеха 6-то място от общо 45 отбора.
Третата състезателка на КХГ "Грация" в тази възраст бе Симона Иванова.

В последния състезателен ден при ДСВ участие взеха четири гимнастички на клуб "Грация" Варна -
Мария Лангарова- 10м. многобой,
Моника Димова - 14м. многобой и 7м.финал обръч
Стилияна Христова - 27м. многобой
Ива Недева по регламент за Държавни първенства остава с четвърти резултат извън класирането.

В отборното класиране нашите момичета се пребориха за достойно класиране -
7-мо място за Втори отбор в състав Моника Димова и Стилияна Христова
и 8-мо място за Първи отбор Ива Недева и Мария Лангарова.
Момичетата се състезаваха с 32 отбора от тяхната възрастова група.

Състезателките са възпитанички на треньорите Виктория Спасова, Светлана Юриевна, Добромира Василева, Здравка Саздова, Ина Димитрова и хореограф Росица Димитрова.