Свържете се с нас: facebookskype

Чудесен финал за България на Европесйкото първенство в Минск. За бронзовото отличие на ансамбъл девойки допринесе - Мадлен Сергеева от КХГ "Грация мебел стил"

files/C73J_Grp1 Balls_Results.pdf

На 01-03.05. в Минск, Беларус се проведе шампионатът на Европа.

В надпреварата участваха 25 отбора. Европейски шампион стана Русия с 33.266 точки. На второ място е Беларус с 32.733 точки, на трето Израел с 32.366 точки, 4м. Азербайджан с 31.325 точки, 5м. Германия с 31.149 точки, 6м. Италия с 31.000 точки, Националният ансамбъл на България по художествена гимнастика за девойки завърши на седмо място в многобоя.
В деня за финали изиграха без грешка съчетанието си с пет топки и получиха оценка от 16.166 точки (7.400 точки за трудност и 8.766 точки за изпълнение), което им отреди третото място. Шампион стана отборът на домакините от Беларус с оценка 0т 16.733 точки, а среброто остана за съставът на Русия, които получиха оценка от 16.600 точки. След отбора на България се наредиха на 4-то място Азербайджан с 15.900 точки , пети се класира отборът на Германия с 15.766 точки , шести са Италия , които имат оценка колкото Германия 15.766, но са с по -ниска оценка за изпълнение , седми се класира ансамбълът на Швейцария , които получиха 15.633 токи , а осми остана бронзовият медалист от многобоя , отборът на Израел , който направи две груби грешки и получи оценка 14.391 точки.

Отборът на България е в състав:
Мадлен Сергеева,
Мадлен Радуканова,
Станиела Йовчева,
Теодора Александрова
Вивиан Черноокова
със старши треньор Силвия Стойнева и помощник Валентина Симеонова.

Илиана Раева Председател на БФХГ за ансамбъл - девойки :
"Ансамбъл девойки на финал на Европейското първенство по художествена гимнастика в Минск!
Щастлива съм и се гордея с малките ни принцеси и техните треньорки Силвия и Валя!
За девет месеца, от нулата, успяха да направят достоен отбор за призовите места!
Сложно, оригинално и артистично съчетание, което получи много високи оценки от специалистите още при първото им участие.
За много кратко време момичетата успяха да уеднаквят техниката с уреда и трудностите с тяло!
Независимо от допуснатата грешка днес, участието им на Европейското първенство е най- успешното им до момента от всички състезания тази година!
Те са в елита на гимнастиката сред девойките и показаха силата на българската школа!

Обичам ви, гордея се със смелостта, желанието и дисциплината ви и ви желая от сърце успех утре на финалите!"